Gazete okuyucusu ve seri ilanlar

Gazete okuyucusu ve seri ilanlar,

Gelişmiş ülkelerde gazete okumak bir kültür işidir. Güncel haberleri bir yana bırakırsak (üçüncü sayfa haberlerini) Güncel okonomiyi ve güncel siyaseti takip için gazete okunur.  Ama, okunacak gazete tarafsız olmalı, yazar -çizer kadrusu zırzop takımından değil de, gerçekten kültürlü, ne yazdığını ve ve yaptığını bilen adamlardan oluşmalı. Çöplüğü gül bahçesi gibi, gül bahçesini de çöplük gibi göstermenin bir anlamı yok. Kısa zamanda bu prim yapsa bile uzun zamanda bu gemide hepimizin olduğunun farkında olmalıyız.

Bu gün gazeteler, tarftar takımları haline gelmiş, gazete okuyucuları da, o takımın taraftarları, stadın önünde karşılaşınca birbirine saldıran takım taraftarları gibi. (posta seri ilanlar)Hastalığı iyi teşhis edip, ona göre tedavi uygulanmaz ise hasta ölür. Yani, bu gün Türkiye’de maalesef gerçekler saklanmakta, çöplük gül bahçesi gibi gösterilmektdir.

Gazetelerden bilgi alacak, onlardan birşeyler öğrenecek gazete okuyucusu kalmadı. Neden, okuyucu, köşe yazarının ne yazacağını veya bu gün hangi gazetede ne yazılabileceğini tahmin eder duruma gelmiştir.

postailan

Bu maalesef renklerde bile anlaşamıyoruz, karpunuz rengine kimimiz kırmızı, kimimiz yeşil diyoruz. Halbuki, dışarıdan bakıldığında yeşil, içini açtığımızda kırmızı olduğunda birleşirsek, bu ülkede huzur içinde yaşayabiliriz.

 Teşhisi iyi koyamazsak hasta ölür. Onun için dirki, çöplüğü gül bahçesi gibi göstermenin bir anlamı yok.

tarım bitti, ekonomi iyiye gitmiyor, işsizlik tavan yapmış, çareyi her aileye maaş bağlamakta bulmuşuz, bununla da öğünüyoruz.

 

 

hazır                           images

hazıra dağ dayanmaz.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s